| Robert1989 a întrebat:

Am o telecomanda la un sistem (genius 5050 ) si de la un timp nu mai face contact bine, trebuie mereu sa o desfac sa o sterg cu o carpa si spirt dupa merge foarte bine doar pentru cateva zile. Ce sa ii fac sa nu mai trebuiascsa sa o desfac mereu? E un singur circuit, nu e nimic de lipit!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O fi un fir dezlipit care nu face contact bine. Cumpara spray de contact de la magazin si nu o sa-ti mai faca probleme.

| Robert1989 explică (pentru anonim_4396):

Un exemplu de magazin pe unde gasesc?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Robert1989):

La magazinul de electronice. In cel mai bun caz, pe internet.