| ChituRossonero a întrebat:

Am observat ca temperatura CPU este de aprox. 19 grade folosind porograme precum SpeedFan, Everest sau chiar uitandu-ma in bios. Este o temperatura normala sau senzorul este defectc si daca da se poate repara/inlocui?

2 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

E o temperatura mai mult decat buna.Senzorul se afla chiar in procesor si ar trebui sa ai incredere in el mai ales daca nu ai observat nimic suspect, adica daca nu se supraincalzeste procesorul(constati asta punand mana pe radiator) sau daca nu face probleme sistemul cum ar fi restarturi neasteptate.

| hunterpainting a răspuns:

Depinde de ce racire ai si cat de nou e pc si ce face procesorul in momentul ala.