| ReignForest a întrebat:

Am pe tabletă 2 aplicații internet radio și un joc(jocul este pe un card de 2 GB). Problema ar fi că dacă descarc ceva din magazin play îmi spune că nu am memorie, la fel și dacă scot cardul. Vreau să instalez Acesteam, dar memoria tabletei este plină(nu știu cu ce).Cum rezolv problema?

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Pentru stabilitatea sistemului, Android instaleaza aplicatiile pe memoria interna. Va trebui sa vezi ce capacitate are aceasta si ce anume ocupa spatiu pe tableta. Tot ce nu este aplicatie poate fi mutat pe card (un calculator sau laptop te-ar ajuta mai usor in acest proces).

| TsukushiMakino a răspuns:

Buna. Incearca sa inti la Settings si vezi ca o sa ai o optiune de genul Spatiu de stocare, du-te acolo si sterge-ti memoria cache ca e inutila, ai putea sa eliberezi ceva spatiu. Sau daca ai multe fisiere inutile sau aplicatii, sterge-le. Si zi-mi te rog si cata memorie ai pe tableta.