| Ansio a întrebat:

Am procesor:AMD A8-6600k APU with Radeon HD graphics 3.9 ghz cu temperatura de 70 grade C cand navighez pe net, voresc pe skype sau cand joc jocuri PC precum Go.E asta temperatura lui optima? Unitatea o am de 6 luni, urmeaza sa o curat de praf si sa aplic o noua pasta conductoare la procesor.In prima luna nu stiu ce temperatura avea dar cred ca cea actuala e prea mare.Procesorul rezista doar 4-5 secunde cand porneste la 40 de grade. Oare punearea unei noi paste conductoare si curatarea de praf e solutia? Fata de placa video integrata e mare diferenta.Dar na...eu nu prea stiu cu temperatura la piese.

Răspuns Câştigător
| xDragosel007 a răspuns:

Poti sa ii pui alta pasta termoconductoare si schimbarea colleru-lui este o decizie foarte inteleapta, dar nu mai cumpara procesoare de la AMD ca toate cele de la AMD au temperaturi foarte mari orice racire ar avea!

2 răspunsuri:
| DryIce a răspuns:

E cu 6 grade peste normal, normal e 64. 72 e in sarcina pe oc. Fara oc cca 68. Din cate am vazut pe la lume. Trebuie alta pasta termo, sau mai lasa-l pana ajunge la 75 grade. Se arde abia de la 85 in sus.

| Ansio explică (pentru DryIce):

Ok.Mersi de raspuns!