| MoisaGratiela a întrebat:

Am reinstalat Windows și nu mi se mai conectează laptopul prin cablu Ethernet doar prin wi fi.o soluție?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

După ce instalezi un Windows, caută să instalezi și softurile componentelor din laptop (placă de bază, placă de rețea, placă audio, etc). Nu întotdeauna un windows le rezolvă pe toate.
Apoi mai sunt unii care instalează un windows care depășește capacitatea hardware a unui laptop/pc, lucru ce duce probleme de operare a dispozitivului.
Caută ca windows-ul să fie suportat de laptopul tău, și după aceea instalezi și softurile laptop-ului.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa instalezi și drivere potrivite