| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu cateva intrebari in legatura cu modemul acela internet mobil de la Vodafone.
1 Ca sa il achizitionez modemul acela alb trebuie sa platesc pentru a-l achizitiona? Sau este gratuit poate achizitiona oricine pe gratis.
2 De unde il pot achizitiona?
3 Cat ma tine cartela aia dupa ce il reincarc?

6 răspunsuri:
| judgement a răspuns:

Da este gratiuit in anumite conditii, si anume sa iti faci un abonamet pe 2 ani, nu se vinde pentru cartele pentru ca nu exista sistemu acesta la nici un operator din Romania
2. poate fi achizitionat de la orice reprezentant Vodafone din orasul tau, te duci si le spui ca vrei sa iti faci abonament de internet la ei.
3. nu este pe cartela cum am zis mai sus, este pe abonament. asta inseamna ca in functie de ce optiune iti alegi platesti lunar aceiasi suma. este 10 euro opriunea primara si include 4gb de trafic la viteza 3g (adica va merge pe 3g pana faci cei 4gb de transfer apoi viteza va scadea)

acum depinde de zona unde stai, intra si tu pe net si vezi aria de acoperire 3g si vezi daca zona ta este inclusa, daca nu, nu se merita sa iti aci abonament...

eu unu Internet Vodafone folosesc si sunt multumit. sunt client al acestui serviciu de 2 ani de zile.

| ed23tm a răspuns:

Ia-ti wi-fi cel mai bine :d

| bulzz a răspuns:

Pai nu stiu sa iti raspund la nici o intrebarehappy dar te sfatuiesc sa nu iei are un prieten. ap downloadeza cu 300-800kb maxlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ori e gratuit ori e cu bani?
Nu m-ati lamurit deloc in privinta asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ewaldutzu@ Adica?
Defineşte? Cum Adica I-aţi Wi-Fi?

| Razvan_7772 a răspuns:

1.Nu este gratis, trebuie sa platesti pentru el.pretul recomandat de vodafone este de 139 de lei.La cumparare creditul initial pe cartela il ai 0.
2. Poti sa il achizitionezi de la orice magazin specializat in telefoane(nu de la orange), benzinarii etc.
3.Depinde cat credit bagi pe ea si cat de mult folosesti internetul dupa aceea.