| al3cs94 a întrebat:

Am si eu o intrebare.Am o problema cu PC-ul.
Nu stiu exact daca e de la PC sau de la modem.Am mai intampinat problema asta... si ca sa o rezolv, am formatat windowsul si a disparut.
Deci ce se intampla mai exact. Pornesc PC, intru pe messenger, intru pe net.totul ok pana la un punct cand...Browserul de internet nu mai merge. Pur si simplu, da offline, ca si cum nu as avea internet. Dar, Messengerul ramane conectat, pot vorbii in continuare pe el...in tot acest timp descarcam ceva Prin acel browser; browserul nu mai mergea, dar download-ul a continuat pana la final. Daca dau restart la PC, Merge. dar tot 5 minute.si procesul se repeta.
Dupa cum am spus am mai intalnit asta mai de mult...Am refacut windowsul.si a aparut abia Vineri. iarasi windows formatat.toate bune pana azi cand.aceeasi poveste.
Sper ca ma puteti ajuta

2 răspunsuri:
| CybeRAthlete a răspuns:

Virusi, schimba browser, cand iti mai face probleme incearca sa dai un repair / conexiune.
bafta

| controlled a răspuns:

Hmm e windowsul! Redormateaza tot absolut tot (HDD, partitii) si reinstaleaza windosul problemele vor disparea. Iar daca nu atunci du-te si spargele capul celor de la firma de internet la care esti abonat s-ar putea ca, cablul tau sa aiba probleme pe "traseu"hee hee