| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare as mai rapida. Deci, am un pc(nu stiu exact detalii stiu ca are 3gb ram 2, 3 ghz placa video nVIDIA nusj de cat oricum nu mai mare de 2gb si ) asa mi-am luat un laptop(destul de scump a fost-iarna asta l-am luat) ..eu ma ocup de gaming pe laptop am (8gb ram, 2, 2ghz placa video Intel(R)HD Graphics 3000 de 2gb) Spatiu pe hard am 500gb pe pc si 600gb pe laptop. i pe lapoto imi merg mai bine jocurile ca si pe pc straight face
DE CE? ca nu pot sa inteleg ca laptopu e mai bun ca pcu(in afara de ghz) Joc minecraft si tot imi da "crash" ca cica "out of memorry" poate trebuie sa aloc mai multa memorie pentru java..am jucat alte jocuri gen... dead island si pe laptop imi facea lag (sacadeaza-nu ft tare..foarte putin chiar, dar deranjeaza.) as aprecia daca mi-ati da un raspuns aici si daca mi-ati lasa o adresa de mess sau skype sau ceva sa mai vorbim dar in principal vreau un RASPUNS! Multumesc anticipat! happy

3 răspunsuri:
| śĩĿṽịṻ a răspuns:

Silviu.pustiu23

| adrew a răspuns:

Apsa click dreapta pe icoana jocului, apoi apasa properties, apoi alege compatibility, dupa care bifeaza patretelele la : "Run this program in compatibility mod for: Windows XP (service pack 3)" si "Run thi program as an administrator" dupa care apply si ok, dupa aia deschide jocul, bafta!

| Mutafa_Carla_1998 a răspuns:

Cool I just got a free Minecraft gift code at http://freeminecraft.cc