| Claudiu2011 a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru cei ce se pricep f bine la telefon.am un samsung star s5230 care l-am luat de la cineva la mana a 2 a. a mers in prima ziam sunat m-a sunat si tot asa.intre timp i-am activat si 3 g ul dar nu cred ca e de la asta. dupa a 2 a sau a 3 a zi nu mai pot suna.adica cand incerc sa sun imi apare ca trec secundele cum ar fi raspuns celalalt da nu suna.sau cand ma suna cineva eu raspund imi apare cum trec secundele da la celalalt telefon suna incontinu ca si cum nu as raspunde.am fost la reparatii telefoane si mi-a zis ca nu a mai intalnit asa ceva.si mi-a zis sa incerc sa i bag alta cartela in prima faza. i-am bagat si tot la fel face.si mia mai zis ca daca nu merge sa l resoftez.bine ma gandeam ca poate i-am activat vreo optiune sau mai stiu eu ce prostie am facut. daca ati patit asa help pliz dau fundita happy daca nu ma duc la resoftat nu am de ales.

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Dezactiveaza 3g-ul daca nu folosesti apeluri video + ca iti mananca si din baterie degeaba.Treaba este destul de dubioasa, incearca sa il resetezi la setarile din fabrica (vezi ca are pe la setari meniul de resetare). Daca problema persista o resoftare il rezolva sigur.

| florinmarius a răspuns:

Resoftare si iti va merge sigur cu stima florin

| ivy a răspuns:

NU ai facut tu nimic cel ce ti l-a dat daca ti la dat pe bani si-a batut joc de tine stiind ca are softul dus...parerea mea. cere-i banii inapoi dar daca ti la dat cineva in care ai incredere inseamna ca nici el nu a stiut big grin deci porblema e la soft du-l la reparat big grin Funduloaie love struck