| AlisonDiLauren a întrebat:

Am si eu o problema. Am un IPhone pe care l-am scapat (destul de rau) pe ciment. (avea o mica spartura de dinainte insa nu afectase touch screenul). Dupa aceasta scpare a sa pe jos a inceput sa nu mai mearga partea de jos a touchului deloc (aprox 1 cm din ecran). Are cineva vreo idee cu ce as putea face legat de asta? Sau daca e necesara schimbare ecranului sau doar o reparatie la ecranul actual? Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din păcate, NU ai ce face decât să SCHIMBI touchscreen-ul sad

Toate cele bune!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Schimbi tot displayul(ecranul)

| AdrenalinTm a răspuns:

Ar trebui sa schimbi doar touch screenul nu si ecranul ar fi destul de costisitor sa inlocuiesti si ecranu si daca merge de ce sa il schimbi si pe el?
deci nu ai ce sa repari la el doar sa schimbi touch screenul atata tot

| Dynamo69 a răspuns:

Trebuie schimbat displayul dar eu zic ca nu merita. la banii aia mai adaugi ceva si iti cumperi altul.