| sh0by a întrebat:

Am si eu o problema cand bag usb-ul de la telefon la calculator nu mi-l citeste ce e de facut in system ziice ca nu am driver ma ajuta si pe mine cineva?
telefonul e benq siemens EF-81

8 răspunsuri:
| cosmon a răspuns:

Incearca s ainstalezi USB 2. 0 driver http://download.kappa.ro/action__file/id__1232 poate ti-l gaseste si baga telefonul intr-o alta mufa usb

| Vizitiul a răspuns:

Poate nu ai instalat usb-ul la pchappy

| User a răspuns:

Cred ca ai portul usb al pc-ului stricat. Incearca sa bagi in altul (eventual in spate).

| Cryssy a răspuns:

Poate trebuie sa dai niste setari din telefon. Ia cauta la Setari USB, nu stiu... Cauta la setari in telefon. Sau poate nu ai instalat driver-ul. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Programul de instalare unde l-ai pierdut? Fără el, nu poate citi nimic!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Defectul nu este de natură soft, altfel îl detecta. Alt cablu, altă mufă USB, altă mufă mini-USB (la telefon), sau direct... alt telefon.

| fanfanu4 a răspuns:

Gata stiu raspunsu cu Nokia ovi pc suit

| mastora a răspuns:

Daca nu ai instalat cd-ul instaleazal si daca tot nu merge fa-i update la soft