| Whywho a întrebat:

Am si eu o problema mereu cand aprind calculatorul si stau de odata mi se stinge singur calculatorul o fi un hacker cumva? plz solutii

9 răspunsuri:
| UNfriendLY a răspuns:

Spyare sau virus sau keylogger sau probleme cu procesorul

| AlerimxD a răspuns:

Cred că ai probleme cu placa video sau cu altceva, cum am avut eu. Vezi dacă monitorul merge cum trebuie la alta unitate, dacă nu merg ia unitatea şi du-te la un magazin de calculatoare şi roagă-i pe cei de acolo să vadă ce s-a stricat. Apoi va trebui să cumperi piesa care nu mai merge.
Nu sta mai mult, pentru că nu ţi se va mai deschide deloc!
Succes. Xoxo.

| amanda33 a răspuns:

Se inchide de tot sau decat ecranul?
pentru cauza 1 -> e de vina sursa care trebuie schimbata
daca iti dispare imaginea ai o problema cu placa video.
nu are nimeni dreptul sa iti inchida calclatorul ffara sa vezi comenzile. te pup iar daca esti din buc Ilfov dambovita sau prahova cauta-ma ca te rezolv eu

| MistikkGirl a răspuns:

Ce hacker, poate fi un virus,. informeaza-te ce inseamna hacker http://ro.wikipedia.org/wiki/Hacker

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimeni nu-ți va spune exact care este problema fără un diagnostic. Dacă nu te descurci, cheamă pe cineva care se pricepe.
Probleme pot fi atât software (malware, regiștri corupți, etc), cât și hardware (supraîncălzire, sursă care nu mai face față - probabil cu condensatori umflați, etc).

| Whywho explică:

Unitate e de 40 de mil si e cumparata acum 2 ani si cand mi se stinge nu-mi face ecranu albastru mi sa mai intamplat cand nu-mi intra in windows si miau schimbat un element ca era ars

| flooooo a răspuns:

De vina e sursa.schimbo e destul de ieftina. am avut si eu problema asta. probabil ai bagat telefonul la incarcat la pc sau altceva de genul

| [SS]-Draven- a răspuns:

Nu te obosi cu raspunsurile de mai jos.Iti apare cumva vreun ecran albastru inainte de stingere?, daca da, este de la praf, incearca sa scoti capacul de la unitate, si curato, daca nu sti, doar ia aspiratorul sau feonul, si dai prin ea.happy, asemenea probleme se mai produc si de la windows, de obicei de la XP.Tot ce poti sa faci, verifica cablurile, curatale de praf, curata unitatea,(ca sa desfaci capacul sunt 2 suruburi pe margine, te descurci). Daca nu sti componentele, nu le desface, incearca sa le cureti cat poti.Nu are cum sa fie hacker, atata timp cat nu te-ai certat cu nimeni, sau nu ai acceptat fisiere dubioase.Vezi sa nu ai vreun virus.Pa Pa big grin

| kappi a răspuns:

Incearca sa-ti reinstalezi windows-ul sau nu stiu un antivirus incearca sa folosesti. funda:X