| cosmynyke a întrebat:

Am si eu un nokia n95-01. Recent mi s-a rupt banda si a trebuit sa o inlocuiesc, am ales sa iau si slide-ul si banda (dezmembrate de pe alt n95 cu display-ul spart). Le-am montat pe telefonul meu si cand l-am pornit a mers perfect tot, in afara de ledurile de la display. Adica nu se vede nimic noaptea sau la intuneric. I-am facut update de la nokia si tot la fel face. ma poate ajuta cineva?

4 răspunsuri:
| cosmynyke explică:

Asa si ce mi-ai dat aici? specificatii de la n97, eu vreau sa stiu de ce nu mi se mai aprind ledurile de la display!

| cosmynyke explică:

Am rezolvat! Era din cauza mufei in care intra displayul in banda, trebuia curatata. ( l-am facut singur acasa, cu spirt l-am curatit) Daca nu e asta inseamna ca e integratul de chipset de pe placa de baza!

| GeorgeTanase95 a răspuns:

Am si eu aceeasi problema cu 95-meu sad daca ai aflat cv poti sa imi comunici si mie