| 8paulica a întrebat:

Am spart tableta mea. Ecranul este in mai multe bucatele dar am o folie protectoare. Tableta porneste iar imaginea e complet normala. Butoanele functioneaza, insa touch-ul nu. Daca as da folia protectoare jos si primul strat de sticla s-ar putea sa functioneze?

4 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Primul strat de "sticla" e de fapt touch-ul. Este un material senzitiv, fara el te uiti la ecran dar nu poti utiliza tableta. Urmeaza apoi ecranul care functioneaza bine desi e spart pentru ca e cu LED-uri, dar apasand pe el, se va muta din pozitie si n-o sa mai mearga.
Cumpara un ecran nou cu tot cu touchscreen si folie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred

| skypy007 a răspuns:

Gategoric nu o sa iti functioneze.nu ai ce face decat sa iti schimbi ecranul