| Ana00005 a întrebat:

Am stat pe laptop normal,s-a descarcat bateria (nu am apucat sa il bag la timp) si acum imi scrie ca trebuie sa iau in vedere schimbarea bateriei ca e defecta.A mai facut asa de multe ori, dar nu mi-a zis niciodata de baterie.E in garantie inca un an.Merge sa il duc in service (e Toshiba) sau sa ii scot bateria si daca fac asta nu isi pierde garantia?
Multumesc.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu are nimic daca scoti bateria.Nu se tine in el decat daca vrei sa o incarci sau iei laptopul cu tine pe afara.In rest o tii scoasa din el.Cand este in priza.Tot Toshiba am si eu.

| Ana00005 explică (pentru darrio2007):

Imi scrie: Luati in considerare inlocuirea bateriei.Este o problema cu bateria, de aceea compiuterul poate sa se inchida brusc.
Daca mai am un an garantie ma pot duce cu el in service?

| darrio2007 a răspuns (pentru Ana00005):

Te poti duce.Dar ar fi bine sa te duci la magazinul de unde l-ai cumparat.Si ti-l trimit ei la firma cu care au contract de reparatii in garantie.

| darrio2007 a răspuns (pentru Ana00005):

De fapt la tine bateria este defecta.Care trebuie inlocuita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este posibil sa ai probleme din cauza softului de management al acumulatorului, care se poate rezolva in garantie cu un upgrade de firmware.
Lasa-l la incarcat poate isi revine.
Am 3 laptopuri dar nu am scos niciodata vreun acumulator.Are mai multe roluri, chiar daca este obosit.
Garantia la acumulator este de un an chiar daca computerul beneficiaza de 2.
Trebuie sa citesti in contract ce scrie cu litere mici.

| valentin75 a răspuns:

Salut! Poti scoate bateria de la el, nu pierzi nici o garantie. Cel mai bine mergi cu el in garantie, trebuie sa-ti inlocuiasca bateria. Oricum, bateria are mai multe roluri.