| unprietenaproape a întrebat:

Am tras incarcatorul din laptop si l am aruncat in apa. oare mai merge? (inca mai era in priza)

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai vrut sa vezi daca stie sa inoate?

suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa afli peste vreo 2-3 zile cand se usuca bine

| K0sti a răspuns:

Inainte de a-l baga in priza, anunta Renelul si ia si un stingator langa tine!

| Jipa95 a răspuns:

Daca l-ai scos repede din priza, posibil sa mai mearga inca, dar nu te grabii sa-l folosesti din nou, lasa-l minim 48 ore undeva la soare sa iasa toata umezeala aia din el.

| valentin75 a răspuns:

Salut! Daca nu a stat mult in apa...nu are nimic. Daca a cazut si l-ai scos...e functionabil (trebuie sters).

| MateiSebastian a răspuns:

Da, și dacă nu merge așa, încearcă să desfaci încărcătorul și să-i schimbi siguranța fuzibilă dacă e arsă.
Siguranța este chestia aia cilindrică de sticlă, mărginită de două capace de oțel inoxidabil. Le poți găsi la orice magazin de specialitate.

| doaryoo18 a răspuns:

Scoate`l din priza si lasa`l undeva sa se usuce dar sterge`l si tu cu un prosop ceva apoi il poti baga din nou in priza si in laptop si incearca sa vezi daca merge big grin