| M15 a întrebat:

Am uitat parola de la Wi-Fi. Mai este vreo posibilitate sa o gasesc, sau trebuie sa resetez routerul?

8 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Da, se poate, dar depinde de c model de router ai.Nu la toate modelele de routere îți arată, de exemplu la status ce parolă ai la wifi.
Cel mai ok ar fi resetarea și setarea din nou a router-ului.Asta se face accesând adresa IP a acestuia din browser-ul de internet având cablul de lan conectat la pc-ul sau laptop-ul de pe care vrei să-l configurezi.Succes

| RAY a răspuns:

Da este un program eu il am pe un cd boot live, parola poate fi pe spate daca ai upc daca ai rds atunci parola e alt cea aleasa la configurare, faza e ca nu stiu cum se numeste, descarca ultimate boot cd si vezi acel program e recover password wireless

| Zaygon a răspuns:

Daca ai pc legat pe lan la el intra pe browser, scrie 192.168.0.1 sau 192.168.0.0 o sa iti ceara un id si parola (marea majoritate au parola si id: admin sau user, pe unele scrie si pe router). Dupa ce ai intrat cauti acolo in setatile routerolui parola de la wifi si gasesti. Bafta.

| DjNick112 a răspuns:

Sau poti pur si simplus sa resetezi, este un buton mic rotund in spatele routerului, tii apasat timp de 10-15 secunde, pana se reseteaza ledurile

| Bogdy2k a răspuns:

In caz ca nu ai uitat / sau nu ai schimbat Username si Parola Routerului Wireless, il poti accesa conectandu-te cu un Cablu retea la el de pe un laptop / calculator. Pe spatele routerului trebuie sa ai IP-ul Routerului si Username si Parola DEFAULT, daca nu au fost schimbate. In browserul web scrii IP-ul apoi te loghei cu datele, ar trebui sa ai acces pe Router acolo il poti configura, reconfigura, si observa diverse informatii cum ar fi si parola ta Wireless. O zi placuta in continuare.

| NexusHELPER a răspuns:

În browser tastezi 192.168.0.1 sau 192.168.0.0 și îți va apărea un dialog cu conectare, scrii la user „admin" si la pass „admin" si pe acolo intri la wifi sau ceva de genul, depinde cum e la tine si vei găsi o parolă.

| PetroPetronela a răspuns:

Parola este sub router la key dar daca ai schimbat-o nu stiu