| anonim_4396 a întrebat:

Am un aparat foto Sony DSC S930 si am pus baterii noi Duracell. Am facut cateva fotografii la inceputul de saptamana si deja la sfarsitul saptamanii imi arata ca sunt pe jumatate descarcate. Tin sa precizez ca aparatul nu e nou, ci l-am cumparat de la alta persoana care nu prea l-a folosit si actualmente si-a cumparat altul. E problema ca bateriile se descarca asa rapid sau asa e normal? Ce pot sa fac sa tina mai mult?

Răspuns Câştigător
| valentin75 a răspuns:

Salut! Te poti uita pe manualul aparatului, verifica ce mAh trebuie sa aiba bateriile, trebuie sa iei in calcul ca blitzul consuma foarte mult. Motiv pentru care bateriile nu sunt bune pentru un aparat foto, poate doar pentru testare. Cauta niste acumulatori buni (se recomanda doua perechi / sa ai de rezerva) si un incarcator de firma (de calitate). Daca ai nevoie de 1000 mAh pentru aparat vezi daca poti cumpara acumulatori mai puternici (1500 mAh). Daca nu iti cumperi acumulatori poti sa iei tot raftul cu baterii.
http://download.sony-europe.com/pub/manuals/consumer/DSCS930s_IM_RO.pdf

3 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Cumpara acumulatori noi.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cumpără i baterii reincărcabile că aparatul consumă mult, dar acumulatorii te tin, că îi încarci des, bateriile duracel nu sunt rezistente, la consum mare.

| sexxxxxxxxxxxxxzxxxxx a răspuns:

Nu stii nu se poatelaughing)))))