| luciboss a întrebat:

Am un calculator cu procesor de Intel dual core de 3ghz, o placa video de gigabyte gt 440 1gb ddr3 si memorie ram de 2gb si as vrea sa stiu ce ar trebui sa cumpar sa mearga mai bine deoarece m-am jucat assassins creed brotherhood si merge sacadat si daca ma puteti ajuta sa stiu ce sa schimb,

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Verifica driverele si setarile. Lasa task manager deschis si vezi de unde este problema, adica de la cpu sau ram, ca totusi placa video e oarecum ok, nu stralucita dar nici slaba.

| pYv a răspuns:

Depinde cate sloturi de rami are pc-ul tau si cat suporta maxim. daca are 2 sloturi si 8 gb rami maxim...iti mai pui 4 Gb de rami si aia e ca ai placa video buna procesor destul de Ok. salut

| GheorgheTudorDragusanu a răspuns:

Eu zic sa nu cumperi nimic. Sa fi sigur ca ai instalat driverii de producator de aici: http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3746#dl
apoi sa vezi daca ai ultimul directx pentru sistemul tau de operare. Cu video dedicat de 1Gb nu are cum sa mearga sacadat. Ah... si sa inchizi alte dracii care merg degeaba cand joci.