| Tudor_Daniel_1993 a întrebat:

Am un difuzor Dibeisi B1023 si vreau sa'i confectionez o incinta! am inteles ca sunt formule de calcul pentru parametri sau programe pentru PC! am vazut pe net ca este o operatiune foarte complexa, eu vreau ceva aproximativ. daca e cineva care ma poate ajuta... puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Usor nu e. Daca o faci prost, se va auzi prost si ai toate sansele sa strici difuzorul. Incearca programelul asta gratuit. E mai simplu:
http://www.computerica.ro/winisd-soft-proiectare-boxe-incinte-acustice/