| z0r3Ns3n a întrebat:

Am un HUAWEI U8860 si as vrea sa ii fac root. M-am interesat sa vad ce este root-ul dar nu stiu cum se face. Funda pentru cea mai scurta si buna metoda!

1 răspuns:
| Falco97 a răspuns:

Iti sugerez sa cauti pe http://forum.xda-developers.com/

Ar trebui sa gasesti ceea ce cauti si explicat mai in detaliu.

Mai sumar, rootul ori il faci prin intermediul unui program instalat pe PC( conectezi telefonul la PC si lasi programul sa isi faca treaba), ori cauti un kit de root pe site-ul pe care ti l-am dat si il instalezi direct din telefon prin recovery mode