| Raluca2814994 a întrebat:

Am un Intel core i5 10400f si un gtx 1650, vreau sa fac un update la placa video voi achizitiona si sursa, bineinteles.
Credeti ca este ok sa iau un rtx 4060? vreau sa stiu daca nu cumva procesorul este vechi si placa video prea noua si sa nu am probleme.

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

De ce ma rog "si sursa, bineinteles" daca ai i5 10400f si GTX 1650, sursa nu are 15 ani si cel mai probabil nu ti-ai luat Deluxe... Ar fi util sa ne zici si ce sursa ai acum, mai bine bagi diferenta aia in placa video. RTX 4060 cu i5 10400f o sa se pupe ok, stai linistita.