| MatzzaaaEteeNaa666 a întrebat:

Am un laptop Acer Aspire 5738ZG, care mi se pare foarte bun, dar in ciuda faptului ca am auzit lucruri urate despre Acer, as vrea si parerea voastra.:*

3 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Lucruri urate probabil ai auzit despre materialul din care e facut, sau nu stiu ce altceva ar putea fi. Configuratia laptopului este una ok. Procesorul este destul de bun, mai ales ca este dual core si are Cache L3 3Mb. Placa video este si ea ok,mai ales ca este dedicata,dar sa nu ai prea mari asteptari de la ea, adica sa te apuci sa joci jocuri puternice la rezolutii maxime. Este posibil ca HDD sa fie Seagate, si acestea sunt foarte bune HDD-uri. Daca vine echipat cu 3GB ram, scoti placuta de 1GB si pui una de 2Gb, sau de ce nu, una de 4Gb, ca laptopul probabil il primesti cu Sitem de Operare WIndows 7 x64 si numai bine, daca ai peste 4Gb,ti-i vede pe toti. Eu am incetat sa ma orientez dupa marca, pentru ca la urma urmei, nu lucrez cu marca. Eu am un Fujitsu LIFEBOOK Ah530 si nu m-a dezamagit absolut deloc.

| laptopnews a răspuns:

Depinde la ce il folosesti si ce asteptari ai de la el.
Daca il folosesti pentru browsing, office, un film si muzica... fara prea mari pretentii- e exact ce-ti trebuie.
Asa e, ce cele mai multe ori sunt puse la indoiala materialele si sistemul de racire. Dar si aici e relativ. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Asus si Acer se zice ca placa de baza se arde repede. Am avut un singur Acer timp de cateva luni si a fost totul ok, deci nu stiu daca e adevarata chestia.
nu prea conteaza ce marca e, conteaza si ce face happy. Laptopul tau e foarte bun.