| PeAcE a întrebat:

Am un laptop de la Fujitsu Siemens cu windows vista pe el, dar acum vreau sa-mi instalez windows xp si de fiecare data cand incerc imi apare mesajul: "Setup did not find any hard disk drives installed in your computer.
Make sure any hard disk drives are powered on and properly connected to your computer, and that any disk-related hardware configuration is correct. This may involve running a manufacturer - supplied diagnostic or setup program.
Setup cannot continue. To quit Setup, press F3"
Ce pot sa fac ca sa mearga? Va rog, ajutati-ma! N-am cd-uri de la laptop.

3 răspunsuri:
| N1m3n1 a răspuns:

Laptopul este nou?
Wind inca mai este avaible?

| FarrellBull a răspuns:

Incearca alt windows, daca nu pune pe altcineva sa iti instaleze un windows bun happy

| Deedeek a răspuns:

Problema e alta. Windows Vista e versiune mai noua decat windows xp, asa ca nu te lasa sa instalezi ceva mai vechi. Solutia e simpla. Ruleaza setupul pentru windows vista pana ajungi la partitii. Aici formateaza C-ul, iar apoi intrerupe setup-ul. In felul asta, n-o sa mai fie niciun sistem de operare care sa-ti puna conditii in legatura cu ce sa instalezi. Dupa ce ai formatat C-ul, ruleaza windows XP si treaba merge strunabig grin