| vlad1112 a întrebat:

Am un laptop Lenovo si are 8 gb ram dar eu folosesc doar 6.66 sau ceva de genu aveti idee ce as putea face sa ii folosesc pe toti 8? Mentionez ca am windows 8.

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Probabil că placa video dă share din ram.Succes

| K0sti a răspuns:

De unde stii ca nu-i folosesti pe toti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Verivica sistemul de operare daca este pe 32Biti este ceva normal deoarece acest sistem 32Diti accepta o anumita "cantitate de RAM". Daca este pe 32 instaleaza un alt windows pe 64Biti si o sa iti citeasca tot RAM-ul. Daca este deja sistemul de operare pe 64Biti vezi placa video daca este inegrata ar putea si aia sa manance ceva daca este una pretentioasa.

| AlexBoy88 a răspuns:

Instaleaza Windows 8 pe 64 bit ca sa iti citeasca toata memoria ram.
Tu probabil ai instalat windows 8 pe 32 bit si din aceasta cauza nu iti citeste toata memoria ram.
Bafta!

| PiRaTu001 a răspuns:

In general problema este la Windows, pune unu de 64-bit...alta problema ar putea fi placa video. daca nu te descurci..ar fi mai bine sa il duci intr-un service, nu o sa-ti ia prea mult si o sa iti rezolve toata problema, o zi frumoasa happy