| Cristy4849 a întrebat:

Am un laptop si vreau sa setez "refresh rate-ul" la o valoare mai mare (acum e la 60hz) dar nu ma lasa sa aplic alte valori. Ajutati-ma va rog deoarece la unele jocuri eranul palpaie...

2 răspunsuri:
| Sihastrul a răspuns:

La 70,75 te scoate din joc.
Nu spui sistemul de operare.Control panel/afisare/ajustare rezolutie/setari complexe/monitor/setezi rata de refresh, nu functioneaza revii la cea initiala.Setezi jocurile la valoarea de 60hz astfel nu mai intra in conflict.
Pentru al putea seta instaleaza driverul monitorului.

| IulianP a răspuns:

Pai 60Hz este valoarea maxima; nu o poti modifica.
In schimb poti dezactiva VSync-ul din joc, pentru a nu mai avea problema asta.