| thechangeman a întrebat:

Am un Nokia 3500 clasic si nu pot trimite mesaje,dar in schimb pot primi, ce pot face? (in afara sa il arunc sau sa-mi iau alt telefon)

6 răspunsuri:
| Niiiicu a răspuns:

1:daca esti pe cartela poate nu mai ai mesaje in optiune
2:e posibil sa nu mai ai centru de mesaje
pentru cartela se termina cu 6000 la sfarsit iar pentru abonament cu 4000happybafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai mult ca sigur la setari mesaje este problema sfatul meu sa il dai la cineva care se pricepe sa iti faca setarile

| Issabela26 a răspuns:

Vezi in telefon la mesaj undeva trebuie sa gasestii nr centru de mesaje vezi sa fie numarul corect scris cere cuiva un telefon care are aceaiasi retea ca tine si vezi acolo daca numarul e scris ok... mi s-a intamplat si miewinking

| iullyan22 a răspuns:

Il duci la un service si vezi ce are,

| C3L1 a răspuns:

Exact acest telefon l-am avut si eu...pai la mine mergea.Cred ca este vreo chestie din setari
Iti propun sa mergi la un profesionist din magazinul din care l-ai cumparat sa ti-l repare
S-ar putea sa ti-l tina 2 saptamani si sa iti dea un telefon de-al lor(in care bagi cartela ta)
Iti doresc mult noroc!
(Funda?)

| TheChosenOne2killu a răspuns:

Reinstaleazati softul pentru asta e nevoie de un cablu de date.si driverul telefonului pe care il gasesti pe situl firmei telefonului.