| Cumintzel a întrebat:

Am un Nokia e5 si cand intru pe mes de pe telefon nu se conecteaza singur la internet trebuie sa aleg eu: servicii wlan, Orange internet sau Orange world si as vrea sa se conecteze singur la Orange internet cum era inainte...va rog ajutati-ma. dau funda la raspunsul corect.

Răspuns Câştigător
| Adisoo09 a răspuns:

Intri in meniu->panou.com.->setari->conexiune->destinatii retea->iar dupa aceea trebuie sa iti apara internet te duci la internet dai optiuni si scrie conexiune implicita si dai acolo si selectezi ce vrei... sper ca te-am ajutat

1 răspuns:
| Tzuna a răspuns:

Intri prima data in yahoo messenger, daca ai programu instalat in telefon.
si o sa te intrebe prin ce vrei sa te contectezi, alegi Orange internet ca sa nu iti mai apara a doua oara. si inainte de a da sign in, intri la optiuni--->setari, si acolo cauti pe undeva ca va scrie...acces point, intri acolo si iti alegi sa fie mereu Orange internet. daca nici asa nu merge, atunci intri la instrumente--->setari--->conexiuni--->date ca pach... si acolo la punct de acces alegi Orange internet, si mereu cand vei intra pe internet ti se conteaza automat pe Orange internethappy

bafta!