| Nero a întrebat:

Am un pc de rahat.Aici sunt specificatiile: 2gb ram DDR2
Procesor Intel celeron 1.6 ghz cpu:420 (single core cred)
hdd 150 gb
placa video nVIDIA geforce 8600 GS de 512 mb integrated RAMDAC.
placa de baza MSI P4M890M-L/IL (MS-7255)
Care ar fi primul lucru care trebuie imbunatatit la acest pc? Adica care e cea mai slaba componenta?
As reau sa il imbunatatesc sa il fac putin asa de Gaming.
Vreau pareri.

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Din ce ai tu acolo, cam trebuie schimbat tot, nu prea merge pe bucatele...

| mihai69 a răspuns:

Un procesor Core 2 Duo E7x00 sau chiar E8x00;
Încă un hard de vreo 500 GB;
O placă video mai modernă.

| K0sti a răspuns:

Procesor, placa video, memorie!

| alinaalin955 a răspuns:

Ti-a spus bine sltlp, trebuie schimbat cam tot.Pastrezi carcasa, DVD RW, si hard disk-ul. Daca hard disk-ul este foarte mic trebuie si el schimbat.Jocurile de azi ocupa mult spatiu:
Assassins Creed IV Black Flag=27 GB Battlefield 4=28, 5 GB
Call of Duty Ghosts=29 GB.

| Nero explică:

Sa se inteleaga.Nu vreau un pc nou.As vrea sa stiu concret ce piesa trage cel mai mult pc-ul in jos big grin

| PaiuAlexandru a răspuns:

Iti trebuie un buget de minim 1800 de lei

| KeR0s3n a răspuns:

Procesorul te trage in jos tare. Cu restul configuratiei ai juca linistit unele jocuri.