| alLeXu23 a întrebat:

Am un procesor amd phenom x2 555 3. 20ghz black edition, placa de baza msi 770-c45 si o sursa de 450w delux sau noname nu stiu sigur.
As vrea sa stiu daca a mai deblocat cineva un astfel de procesor si daca e stabil dupa deblocare.
Si ce sursa ar fi buna pentru un procesor deblocat in 4 core

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din bios, ai optiunea de a a activa si celalat "core", scrie acolo ceva de enable, 3 ori 4 core, ai insa grija ca-ti pierzi garantia si risti sa-l deteriorezi ireversibil, orice incercare se face pe riscul tau.

Peentru sursa, orice de marca si care are minim 450W seriosi.