| CostinxD a întrebat:

Am un quad core de 2, 42, 4GB ram DDR3, prima oara cand i-am bagat w8.1 pro se misca perfect, dupa 5 zile a inceput sa se miste greu si cand ma uit in taskmanager vad ca doar un procesor lucreaza(cel principal) restul stau bine mersi. ce pot face sa le fac sa lucreze toate de odata in grup. sau ceva sa se miste mai rapid tot din procesor.

3 răspunsuri:
| hp8510p a răspuns:

Un procesor ai, ala lucreaza.Nu exista pc cu 2 procesoare. Poate nuclee vrei sa zici.Trebuie umblat in BIOS

| mickeyMT a răspuns:

Vezi ce programe folosesc cel mai mult din procesor atunci cand pornesti pc-ul, si din task manager la sectiunea "Startup", da-le disable la cele care au "Startup impact" mare, gen: High/VeryHigh.
Atentie: NU da disable la antivirus!

| LeMike a răspuns:

Fa update la toate driverele!