| davirob a întrebat:

Am un router Tenda W311R+,configurarea am facut-o, insa nu ma pot conecta la wifi, vreo sugestie? Fudna+vot :*

4 răspunsuri:
| Darker a răspuns:

Poti sa-i suni pe cei de la RDS (sau Romtelecom, ce ai). Poti urmari tutoriale pe net sau poate routerul nu are net in elbig grin. Bafta.

| AndreyChirita a răspuns:

Salut,

Daca esti la RDS verifica inca odata user si parola la conexiunea PPPOE. De asemeni, verifica si parola router-ului, poate nu ai scris-o bine.

| davirob explică:

Cand mi s-a instalat netul nu aveam routerul cumparat. Ulterior un prieten mi l-a configurat la el acasa.Are tot RDS.La el a mers.Mi l-a trimis, nu are timp sa vina la mine.Merge totul pana la configurare cu succes.Androidele il recunosc, dau,, conectat", dar netul de fapt nu merge.Nu stiu in ce setari sa mai umblu.

| Boxxa17 a răspuns:

Suna la firma de net si dela codul mac de pe spatele routerului, bft!