| StoenicaClaudiu a întrebat:

Am un router Tp-link TlWr740N achizitionat acuma doua luni. Timp de doua luni el mergea fara nici o problema,insa de ieri a inceput sa se deconecteze de la net(Am Rds), ori cand este conectat are momente in care de la viteza constanta de 80-120 Mbps scade la 0, 5-0.1 Kbps.Am facut teste cu netu direct pe laptop si nu sa intamplat nimic!
Are careva vreo idee ce se intampla?

Răspuns Câştigător
| Commando51 a răspuns:

Sal poate ți s-a terminat netul.Și eu am net de la RDS și după ce consum 5gb viteza scade semnificativ. Sper ca te-am ajutat. Dacă nu suna la RDS sa te lămurească!

2 răspunsuri:
| StoenicaClaudiu explică:

Am ultima versiune de firmware ver 5.0 si de jumatate de ora nu se mai conecteaza de loc la net.Am sunat la rds si au venit la mine si au gasit o defectiune in cutia aceea de pe scara insa nu s-a schimbat nimic.Ei au spus ca poate fi de la setarile routerului. Am resetat routerul si face la fel.Am sunat din nou si atunci cand este deconectat de la net la tanti aia apare ca este conectat netu! Am dus routerul la un prieten ce are tot rds si merge perfect! Rds (retardati).Imi puteti recomanda un alt provider de net? Dau funda!