| Alyn1998 a întrebat:

Am un router wireless si am incercat o mutime de lucruri dar nu pot sa ma conectez wi-fi(problema e ceva cu DNS-ul).
Eu in router stiu ca trebuie sa bag cablul care vine de afara(din stalp) in WAN dar daca il bag in WAN nu merge internetul de loc nici pe PC; daca il bag in unul dintre LAN-uri merge pe pc dar am problema de mai sus.
Pls help!
Funda

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai pe langa cabluri trebuie si configurat router ul ala, nu e suficient sa bai 2 fire si gata

| Alexander5 a răspuns:

Intra in meniul router-ului si seteazal de acolo. bafta!