| badoom a întrebat:

Am un Samsung Galaxy S3. Am semnal,totul e ok,insa pur si simplu nu merge sa primesc/ dau mesaje/apeluri. Cei ce ma contacteaza spun ca suna, insa eu daca vreau sa apelez pe cineva imi apare"neinregistrat in retea" ..am dat resetare la telefon, aceiasi poveste."numai apeluri de urgenta".e problema de la cartela cumva? ma duc maine la Orange sa-i pun sa mi-o schimbe? :-(.

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Cand telefonul e functional, dar nu poti apela si primi, posibil sa aiba IMEI blocat.
asta se intampla cand telefonul a fost furat si proprietarul de drept a sunat la compania de telefonie sa blocheze imei.
nu stiu daca e cazul tau, insa daca e asa telefonul o sa-ti dea probleme tot timpul.
posibil sa fie altceva. mergi la Orange si vezi ce spun.

| badoom explică (pentru gelu1970):

Nu l-am furat ...hah,l-am primit acum 2 ani de ziua mea de la parinti happy

| gelu1970 a răspuns (pentru badoom):

In regula. atunci posibil sa fie sim sau vreo configurare a retelei.
bafta.

| Vadean_Ioana_1982 a răspuns:

Cartela e de vina

| Vadean_Andrada_Lorenna_1990 a răspuns:

Problema ii de la cartela sa te duci maine sa o schimbi.