| yomaxx a întrebat:

Am un sapphire hd5670.am marit core clock de la 775mhz la 1000mhz dar a trebuit sa maresc si voltajul de la 1.1v la 1.3v.e prea mult 1.3 v pentru placa asta sau e bine asa? temperatura este 31 in idle si 55 in full load

2 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Eu zic ca e cam mult.

| rogi28 a răspuns:

Lasa mai bine la 900 mhz ca e cam mult pentru placa aceasta, poate sa se arda. si daca vrei si voltajul sa il maresti apoi mai bine pina la 1.2
si inca un lucru, urmareste temperatura cartelei caci daca depaseste 70-75 de grade apoi e cam rau. fii atent cklocul marit.