| Slifernet a întrebat:

Am un sistem de Boxe Genius 5.1 SW-HF5.1 1020, și spre surprinderea mea azi am descoperit că 2 boxe nu mai funcționează ( front right, respectiv side right). Vreo idee ce ar putea avea?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate s-au intrerupt cablurile, sau s-o fi ars filtrul dintr-o icinta ( nu cred ca au filtre chinezariile alea ) eu zic sa iei o baterie de telecomanda, si sa pui minusul la minus, si plusul la plus, daca se aude in boxa, inseamna ca nu ea e de vina si nici cablul, ai incercat pe alte iesiri. sau doar pe pc?

| Slifernet explică (pentru anonim_4396):

Nu, dar mi-am conectat căștile la boxe, și auzeam melodia în căști doar pe partea stângă, adică cea funcțională. Partea dreaptă era moartă.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Slifernet):

Fir intrerupt, cel mai probabil, ai facut faza cu bateria? dar nu stiu daca sistemul ala are cabluri cu rosu si negru ( + si - ), le conectezi prin rca?

| AlexandrulS a răspuns:

Cel mai probabil ai firele intrerupte pe undeva. ciupite. Asta daca nu ai ascultat bass buster la maxim 2-3 ore laughing