| uNKN0Wn a întrebat:

Am un stick dar cand vreau sa il formatez am doar optiunile FAT32 si exFAT. Pot avea si NTFS sau asa e stick-ul?

2 răspunsuri:
| K1nG a răspuns:

Asa e stikul la alte sticuri merge sa formatez si pe NTFS dar e bun su FAT32. Funda?

| crackster a răspuns:

1. Introdu stickul în portul USB.
2. Fa clic pe Start, tasteaza devmgmt.msc şi apasa Enter.
3. Cauta Disk drives.
4. Gaseste unitatea flash care vrei sa o formatezi si clik dreapta proprietati.
5. Fa clic pe tab-ul Policies.
6. In mod normal e optiunea quick removal selectata, shimba optiunea pe performance şi apasa OK.
7. Acum deschizi My Computer. Faceţi clic dreapta pe unitatea flash USB şi selectaţi Formatare.Caseta de dialog Formatare apare acum.
8. Selectaţi NTFS în domeniul File System.
9. Apăsaţi Start şi aşteptaţi în timp ce procesul va fi finalizat.
10. Acum, USB Flash Drive este formatat cu formatul NTFS.
Funda?