| anonim_4396 a întrebat:

Am un stick pqi de 4 GB si am o problema cu el: cand il bag in pc nu imi apare nimic im my computer si apare un mesaj "USB Device not recognized"...stie cineva ce are?

6 răspunsuri:
| Gabriel892 a răspuns:

Cel mai sigur este stick-ul stricat (circuitul integrat este dezilipit in anumite locuri poti sa il deschizi si sa verifici)
sau mufa usb sa aiba contactele distantiate si nu mai face contactul corect

| furios4you a răspuns:

Incearca pe alt calculator. cred ca e de la driverul usb. du-te in device manager si vezi acolo la usb host daca e semnul exclamarii. daca e dai upgrate

| DarkMirror a răspuns:

@smilexD93, nu a zis nimeni ca pc-ul tau nu e stricat, e posibil ca windows-ul sa-si fi facut un update sau ceva major care nu este in totalitate compatibil cu ceva anume de pe stickul tau. Dar intrebarea este: ce? thinking

| N1m3n1 a răspuns:

Mintiti lumea ma laughing
Ce win ai?
cand il bagi iti apare un mesaj ca nu este compatibil, dai pe el isi face singur update, scoate-l si baga-l iar si trebuie sa mearga daca nu desfal si vezi poate ii ars

| smilexD93 a răspuns:

Am windows 7 si nu e striicat ca mai am alte stickuri si doar la asta face figuri

| TaLLenT94 a răspuns:

E de la pc tau. incerca in alt pc, daca nu merge insemna ca ti s-a stricat happy