| Ruxxy a întrebat:

Am un telefon LG GS290 Cookie Fresh si nu reusesc sa descopar cum pot seta o melodie sa sune atunci cand ma apeleaza o persoana, adica acea melodie sa sune doar cand ma apeleaza acea persoana. Ma puteti ajuta, va rog? Sau nu se poate seta asta la acest telefon?

Răspuns Câştigător
| kkkkkkkkkkkkk a răspuns:

Telefonul tau este setat in romana sau in engleza? oricum ar fi dai la galerie unde cred ca ai si muzica, dai pe melodia dorita iar apoi apesi "set as" si acolo ai mai multe variante trebuie sa dai pe "caller ringtone", iar apoi cauti cui vrei sa-i sune asa.

4 răspunsuri:
| IlegalSmile a răspuns:

Buna! happy

Pai.du-te in agenta, apasa pe acea persoana, dai la editare si trebuie sa-ti scrie pe undeva pe acolo ''Ton de apel'' Alegi melodia pe care o vrei tu si dai ''salvare'' happy Si atat sper sa mearga mie imi merge happy

Bafta! O zi pacuta in continuare happy

| ovidiu13b a răspuns:

De ce va bagati daca nu aveti gs290? straight face eu am gs290 si trebuie urmatori pasi ca sa mearga o melodie pe un singur apelator
1. Sa fie in salvat in telefon(apelatorul)
2. Sub Grupuri este : Ton de apel si setezi tu tonul de apel happy sper ca te-am ajutat happy funda? big grin

| Ruxxy explică:

Dupa ce dau "use as", imi apare doar "ringtone", "message tone", "start-up" si "shut down"... nu-mi apare "caller ringtone"

| Ruxxy explică:

Iar la galerie am decat pozele