| ionel27ro a întrebat:

Am un telefon Nokia Asha 210 si nu reusesc sub nici o forma sa-l conectez la internet wirelles.Dau funda celui care ma ajuta sa-l conectez la internet wirelles

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Scoate routerul din priză, lasa l 2 minute, după care il bagi din nou, in priză routerul, telefonul il inchizi din butonul de power, il repornesti telefonul, si îi dai din meniu setări la reveniti la setarile din fabrică, după aia mergi la meniu din nou, si cauti rețeaua, bagi parola ta acolo cind dai la rețea i ti arată rețele disponibile, majoritatea sunt protejate cu un lacăt, dar tu daca i ti faci reteaua ta, introduci ce nume vrei sa aibă reteaua ta, si parola cu care te conectezi la router, aia e importantă, altfel nu merge. Baftă.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Din telefon deschizi wi fi.Si introdu parola de la router.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Intrii in meniu, la retea, cauti wireless, pui parolacu care te conectezi pe computer, si merge, ai router?

| ionel27ro explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am net de la rds-rcs si router, ma conectez la retea dar nu pot intra niciunde

| darrio2007 a răspuns (pentru ionel27ro):

Scoate routerul din priză, lasa l 2 minute, după care il bagi din nou, in priză routerul, telefonul il inchizi din butonul de power, il repornesti telefonul, si îi dai din meniu setări la reveniti la setarile din fabrică, după aia mergi la meniu din nou, si cauti rețeaua, bagi parola ta acolo cind dai la rețea i ti arată rețele disponibile, majoritatea sunt protejate cu un lacăt, dar tu daca i ti faci reteaua ta, introduci ce nume vrei sa aibă reteaua ta, si parola cu care te conectezi la router, aia e importantă, altfel nu merge. Baftă.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Multumesc pentru fundă, a mers?

| AndRobert a răspuns:

Intra in setari. si Cauta-ti wireles sau wi-fi numai stiu cum era... sau poate ca nu am raspuns corect..In fine fii mai explicitwinking

| ionel27ro explică (pentru AndRobert):

Reteau de internet mi-o gaseste, dar când vreau sa intru pe netnu face nimic

| ionel27ro explică (pentru ionel27ro):

Poate ar trebui sa fac ceva setari in telefon