| Serendipity17 a întrebat:

Am un telefon nokia (e51) si are o problema cu cititul cardurilor. cred ca e stricat vreun contact ceva pentru ca tot timpul, cu si fara card, tot imi zice "memory card corupted" si ca trebuie formatat. Chiar daca dau sa formateze tot nu ajuta cu nimic si mi apare acelasi mesaj. Cardul meu e bun, am testat pe alte telefoane, telefonul meu e problema.
A fost la garantie de 2 ori. Prima data au inlocuit niste butoane uzate, de slotul sau de carduri nici atingandu-se, iar a doua oara a scris in certificat ca i a inlocuit slotul pentru card, dar tot nu merge.
Sincer nu vad unde au inlocuit slotul de card deoarece e prafuit pe acolo.

Cam enervat cum eu tot le dau telefonul iar ei mi l dau inapoi dupa o saptamana jumate. Cred ca se ocupa de el cu cea mai mare atentie (plus ca acum are si un fir de par sub gemuletul de la camera, daca va imaginati ce fel lucreaza cei din service >>_)

Intrebarea: a mai avut cineva o astfel de problema? dupa 4 incercari de reparare in garantie, imi inlocuiesc telefonul? sa incerc sa deschid carcasa si sa curat pe acolo cu vata (sterg praful)?

2 răspunsuri:
| Ionutz a răspuns:

Da cuvata sa incerci sa il dezinfectezi de praf cu spirt medicinal.

| valy1010 a răspuns:

Am avut si eu aceesi problema si l-am curatat de praf big grin
sper sa te ajute