| VreauMiere a întrebat:

Am un TV LED si noaptea (cand este stins) se stinge si se aprinde ledul rosu, se face albastru, apoi iar rosu, iar albastru si tot asa. Care este problema si ce trebuie sa fac? Mentionez ca nu are nici-un buton de unde sa ii opresc alimentarea cu energie (cum aveau cele vechi cu tub). Trebuie scos din priza?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pune un prelungitor cu intrerupator daca te deranjeaza. Nu e o problema daca face asa.

| Peridava a răspuns:

Da, poti sa-l scoti din priza. Chiar e indicat, pentru ca este "in asteptare" si consuma curent. Putin, dar consuma si, in timp se aduna.