| anonim_4396 a întrebat:

Am upgradat la win 10. Merge superb fara nicio problema.Chestia e ca Micrsoft ne baga pe gat updatele de windows fara optiunea de a dezactiva updatele.Stiti vreo metoda de dezactivare a updatelor? Nu de alta,windowsul e bun, dar pentru cei ce au internet cu limita de trafic...laughing Doar nu o sa platesc internetul doar pentru updatele lor zinice.

Răspuns Câştigător
| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, ai aici un ghid cu poze despre cum poti opri update-urile. https://4sysops.com/archives/disable-windows-update-in-windows-10/
Multa baftahappy

| anonim_4396 explică (pentru ItsMeUncleDolanOrDolanDuk):

Multam,o sa urmaresc.

| anonim_4396 explică (pentru ItsMeUncleDolanOrDolanDuk):

Din cate am citit, nu pot dezactiva cu adevarat procesul de update. Ci doar sa ma anunte daca vreau sa le instalez, in cel mai bun caz. Si chestia asta cred ca devine stresanta sa ma trezesc mereu cu notificari. Cred ca imi bag ceva in el de win 10 si revin la 8.1. rolling on the floor

26 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Update-urile se fac martea de obicei, nu zilnic. Et voila - http://www.oo-software.com/en/shutup10

| T0T a răspuns:

Merge acum să faci upgrade-ul? Și se pierde ceva din memorie dacă îl fac?

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Nu pierzi absolut nimic.Numai antivirusul cere reinstalat.(intre noi fie vorba, chiar daca ai un serial de antivirus pierdut si gasit de tien, e ok, il poti baga din noulaughing ) In rest e o reorganizare a desktop-ului win 8.1, ai ocazia sa descarci limba romana, nu se deranjaza nimic. Secretul este daca ai win firma de pc in lista celor mai compatibile, nu ai probleme. Si sa instalezi win 10 numai cu internetul conectat sa iti poata descarca cele mai noi versiuni de drivere. Win 10 luat de nu-s tiu unde...nu va functiona in parametri normli.

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Merge cel mai bine upgradat de la un win 8.1. Inainte de a rezerva, citesti cu atentie daca sistemul tau e ok pentru win 10. Dand next next fara a citi...e o prostie.

| anonim_4396 explică (pentru K0sti):

Interesant.Am dezactivat si urmat cativa pasi de acolo.In fine, dar ce risc am eu ca un utilizator win 10 cu cont Microsoft? Cu datele mele ce pot face ei, ce este bine de stiut sa nu faci pe un win 10 sau 8 (ca tot mancare aaia de peste este, cu cont de mirosoft si parola)?

| gelu1970 a răspuns:

Ai facut o prostie mare Ramon.
vorbim peste o luna doua si imi comentezi. daca vrei sa ii omori toate procesele de tip "keylogger" ce le are castana 10 imi spui.

| KodrutZ a răspuns (pentru gelu1970):

Sa nu exageram. E o duzina intreaga de programe care pot dezactiva alea. Plus ca e foarte distractiv ca 99% dintre cei pe care ii doare capul ca "vai, ma spioneaza corporatia x" nu au absolut nimic de ascuns, practic. Nu de alta, dar sint sigur ca il doare fix in pix pe bilica porti de pozele mele cu fiica-mea sau de faptul ca fac ripuri audio lossless ale discurilor personale pentru mine, fara sa le dau share nicaieri.

| anonim_4396 explică (pentru gelu1970):

happy Ce sa urmareasca cu keylogger Gelu? Ce tastez eu aici? Nu au ce gasi suspect. Ce se spune pe internet cred ca e doar un boicot ceva.O=m trai si o-m vedea. dDaca nu imi place reformatez tot si ma intorc la 8.

| untu a răspuns:

Updateuri= actualizari la calculator! Nu cred ca s-a informat ca daca s-a terminat faza de testare a sistemului de operare WINDOWS 10 pana in octobmbrie-noiembrie 2015! Nu risca ca pot aparea probleme tehnice la soft si la hard!

| anonim_4396 explică (pentru untu):

Merci de raspuns, poate nu am eu bafta asta de a avea probleme.