| Girly97 a întrebat:

Am vreo 179 MB spatiu pe Local Disk (C) in Windows 7 si as vrea mai mult spatiu. Am sters mai multe fisiere de care nu am nevoie, dar pare ca numarul de spatiu liber pare sa scada in loc sa creasca... Cum fac mai mult spatiu?

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fa o curatare si apoi o defragmentare a partitiei C. Poti folosi uneltele sistemului de operare, Disk Cleanup si Disk Defragmenter sau 2 programe gratuite de la Piriform.com, respectiv CCleaner si Defraggler.

| Dzeko7 a răspuns:

Pai dai run scrii SYSDM.CPL apoi da-i la sistem restore si debifezi optiunea aia.

| Mariuss32 a răspuns:

Păi depinde.
1. De cât ai hard disk-ul
2. Unde ai instalat Windows
3. Câtă memorie a pus in Disk (C) când a instalat Windows m