| GulDan a întrebat:

Am vreo 5 telefoane mai vechi care nu le mai folosesc.

Unde le duc sa imi iau catva bani pe ele?

Fara olx sau altele ca nu le cumpara nimeni.

4 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

E simplu amice, poti sa le dai in tarcuri in zilele de sarbatori multi oameni cauta, sau poti incerca la amanet sau la tipii care vand si repara telefoane,

| GulDan explică (pentru vocea):

Auzi amice dar crezi ca imi iau macar 20 lei pe un telbig grin?

| vocea a răspuns (pentru GulDan):

Sigur cum sa nu iei acum depinde de cumparator si de cat vrei tu sa le dai de scumpe, eu spun ca telefoanele vechi sunt cele mai bune, rezistente si poti sa le iei peste tot si nu stai cu grija lor daca se sparg, daca mi-l ia careva

| YoChriss a răspuns:

Salut! Decat sa le duci ca Cosmote sau la Vodafone si Orange(stiu doar ca la Cosmote este Buy-Back), la programul lor Buy-Back, unde iti vor spune ca modelul unui telefon nu este in lista lor sau ca iti vor da 3 lei pe el (vorbesc serios, pentru ca am mers cu un telefon bun si care nu era uzat si avea toate accesoriile, si mi-au zis ca imi dau 3 lei pe el), poti cauta service-uri prin oras, si sa-i intrebi daca au nevoie de piese. Le poti pune si pe Olx sau alte site-uri, pana la urma nu e nici-o problema si este gratis.