| anonim_4396 a întrebat:

Am vrut sa-mi instalez Windows7 pe WindowsXP, ceva luat de pe net. Am dat pe instalare, incarca si pe urma am oprit instalarea ca nu mai voiam sa am Win7 si Windows-ul s-a inchis si imi apare ceva cu boot, sa introduc un cd. Enter ca sa continui si Esc ca sa inchid, am apasat pe ambele si degeaba, tot acolo ma tine.
Ajutor! !

7 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Uita-te bine pe youtube cum se instaleaza un windows.Tie iti da "BOOTMGR is missing" si iti trebuie un cd/dvd/usb boot-abil cu windows.

| Zaygon a răspuns:

Ai busit sistemul si trebuie sa il reinstalezi.

| NeyLyo10 a răspuns (pentru Zaygon):

Si daca nu am un CD sau vreun Stick de instalare nu mai pot sa il pornesc?

| Zaygon a răspuns:

Ai vreun back-up facut? Nu cred. Ce poti sa ii faci daca tu ai sters sectorul de boot al XP-ului. E ca si cum ai vrea sa cresti o planta la care i-ai taiat cu totul radacina si acum e doar tulpina si frunze.
P.S. Xp trebuie lasat sa moara.
Treci la Win 8/8.1 ca merge mult mai bine.

| Mykymu a răspuns:

Fa rost de un CD sau un stick cu win XP si instaleaza-l.

| NeyLyo10 a răspuns (pentru Mykymu):

Doar asa va merge?
PS: Se aprinde, si ma baga la Windows Boot Manager. Windows failed to start. A recent hardwareor software change might be the cause.

| Mykymu a răspuns (pentru NeyLyo10):

Daca nu raspunde in nici un fel, singura solutie e sa reinstalezi windowsul.