| anonim_4396 a întrebat:

Am windows 7 32 bit ultimate si am vrut sa instalez 64 bit doar ca nu-l pot instala -https://i.imgsafe.org/47d7686cb2.png
Tin sa precizez ca am mai folosit 64 bit pe acest laptop si e compatibil, stie careva de ce nu pot sa il instalez?

15 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai deja un windows instalat.
Eroarea este din cauza ca cele doua windows-uri nu sunt compatibile.
Sterge windows-ul vechi si instaleaza curat cel nou in locul lui.

| DeathLord93 a răspuns:

Reformateaza partitia unde ai instalat windows-ul acum si o sa ti mearga ceea ce incerci tu nu ti merge deoarece ai deja un sistem de operare instalat cu alte cuvinte nu poti instala un windows peste altul deja instalat ori tu asta faci

| AlexAndrei99 a răspuns:

Atunci cand instalezi un windows trebuie sa ai introdus in pc un stick sau un dvd care are windows-ul tras pe el. Dupa aceea trebuie sa intri in bios sa sa dai la reebot sa iti citeasca cd/stick-ul. Ii dai restart si atunci o sa inceapa sa iti instaleze window-ul. Dupa urmezi pasi si atunci cand esti la partitii trebuie sa ii dai formatare la partitia C, sau la toate si dupa dai next si astepti sa se instaleze. E putin mai complicat...
Sper ca am explicat pe intelesul tau. Daca mai e vreo intrebare te astept cu un mesaj. Bafta!

| gelu1970 a răspuns:

Pentru ca nu faci instalarea corect.

| BroascaCuElice a răspuns (pentru gelu1970):

Nu apuc sa fac nici o instalare deoarece dupa ce dau "run" apare __"This installation disc isn't compatible with your version of windows. To upgrade, you need the correct installation disc. For more information, check your computers system information.

| fan91 a răspuns (pentru BroascaCuElice):

Nu mai da upgrade, da instalare noua si merge sigur!

| BroascaCuElice a răspuns (pentru fan91):

Prima data am dat update si mi-a aparut"Your current version of Windows is more recent than the version you are trying to upgrade to. Windows cannot complete the upgrade." iar dupa aceea i-am dat instalare noua si tot apare https://i.imgsafe.org/47d7686cb2.png

| fan91 a răspuns (pentru BroascaCuElice):

Descarca alta windows, ori faci tu ceva gresit, ori nu e buna versiunea pe care ai luat-o. Si eu zic sa incerci windows 10, restul sunt de domeniul trecutului, poti instala versiunea originala functionand si fara activare.

| gelu1970 a răspuns (pentru BroascaCuElice):

In ideea ca ai un dvd cu o copie de windows ce e ok, adica nu e modificata, formateaza hdd. o sa vezi ca nu iti mai da eroarea respectiva.

| AlexBucatica a răspuns:

Nu cred ca poti instala Windows pe 64 bit daca PC-ul tau este in format de 32 BIT.

| BroascaCuElice a răspuns (pentru AlexBucatica):

Am avut 64 bit anul trecut pe laptop
si e compatibil- https://i.imgsafe.org/4829c86a1d.png

| AlexBucatica a răspuns (pentru BroascaCuElice):

Ai Windows 7 pe CD original?

| BroascaCuElice a răspuns (pentru AlexBucatica):

Nu

| AlexBucatica a răspuns (pentru BroascaCuElice):

Ti-a raspuns el mai bine. Daca nici ca el nu merge, incearca alta versiune de Windows.

| fan91 a răspuns:

Pentru ca nu i-ai dat instalare noua, ai dat upgrade la cealalta versiune de windows care e pe 32 bit, e logic ca nu se poate. Reia instalarea si selecteaza instalare noua, o sa functioneze sigur.