| anonim_4396 a întrebat:

Am windows 7 pe 64 bit si folosesc java pe 32 bit ca sa pot juca minecraft. Daca dezintalez java pe 32 si instalez pe 64 nu se deschide minecraft. Cred ca ar trebui facute niste setari... cine ar putea sa ma ajute?!

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

De ce nu folosesti java pe 32 bit daca nu ai probleme? Ca nu sunt mari diferente intre java pe 64 bit si java pe 32 bit. Minecraftul nu iti porneste din cauza ca el este pe 32 bit si prin urmare are nevoie de java 32 bit.

| MiculUsar a răspuns (pentru Intruder19):

E facut pentru 32 bit? Si mie minecraft 1.4.2 cand intru in setari recomanda de 64 bit raised eyebrows

| JustVlad_3436 a răspuns:

Incearca sa dai "propierties">"compatibiluty">"run as administrator" si compatibility mode pe windows xp sp 3. mie mi-a mers big grin