| Andruşcă a întrebat:

Am Windows 7 si am folosit deja de 4 ori faza cu slmgr -rearm... Mai am 2 zile ca sa-l activez.Stiu ca daca il reinstalez o sa pot folosi de inca 4 ori "rearmarea" dar va trebui sa reinstalez programele, driverele si NU am chef si timp pentru asta.
Din cate stiu optiunea "Repair Windows"(care apare la procesul de instalare) nu sterge programele din C, ci doar fisierele windows-ului. E adevarat? Si daca folosesc optiunea asta o sa mearga de inca 4 ori faza cu slmgr -rearm?

Va rog sa raspundeti DOAR daca stiti sigur! Nu va dati cu parerea daca nu sunteti documentati bine!

3 răspunsuri:
| DoRu a răspuns:

U cand ai instalat windows 7 ai bagat product key? Ei bine nu trebuie sa bagi product key, Acolo cand te-ntreba ceva de product key trebuie sa raspunzi cu No, eu am raspuns cu No si il am instalat de foarte mult timp si nu mi-a expirat de asta este bine sa raspunzi cu No. Daca bagi product key el va stabili un termen de valabilitate, iar u n-ai de unde sa stii termenul de valabilitate (durata). Dar eu imi bag xp pentru ca este mai usor de folosit. big grin
bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Repair WIndows, după cum sună și denumirea, doar repară un Windows stricat (de exemplu, dacă nu mai bootează), NU-L reinstalează, dacă Windows-ul expiră nu vei putea folosi Windows Repair doar pentru atât, și chiar dacă îl folosești, nu vei putea face uz de rearm.
Dacă îți place atât de mult de ce nu-l cumperi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dorule, dacă nu bagi key la instalare Windows-ul va funcționa în modul trial și după 30 de zile va expira, dacă faci uz de comanda de care spunea Andrușcă mai sus poți reseta acest trial de 3 ori, deci vei avea în final 120 de zile. Un key funcțional se traduce printr-o licență care costă de la 300 ron în sus, niciun key deja folosit pe un calculator nu se poate activa (adică folosi) pe alt calculator.